Po tom, co si zázvor (Zingiber officinale) získal “patřičnou pozornost” výzkumníků celého světa, klinické zkoušky potvrzují, že zázvor slouží jako životaschopná protilátka a ochranný prostředek před různými negativní vlivy…

Například před silnou otravou takovými chemikáliemi, jako jsou pesticidy, environmentálním znečištěním, těžkými kovy, bakteriálními a houbovými toxiny, a dokonce i některými škodlivými kosmetickými výrobky a léky. Studie zveřejněná v časopise Food and Chemical Toxicology potvrzuje ochranné účinky zázvoru a jeho fytochemických látek před přírodními, chemickými a ozařováním vyvolanými toxicitou.

Má také celý “arzenál metabolitů” s četnými zdravotními přínosy, včetně antioxidačních, protizánětlivých a antiapoptopických (vyvolávajících programovanou smrt buněk) vlastností. Výzkumníci došli k závěru, že vlastnosti zázvoru by mohly (a měly) podnítit k další studii ohledně zmírnění poškození ozařováním a chemoterapií při léčbě rakoviny, jakož i způsobů jeho využití na kompenzaci některých již zmíněných toxinů, a také průmyslových znečišťujících látek, alkoholu a léků na předpis.

Pokračování na další straně …