Důkazy o tom, že zavražděn novinář Jan Kuciak byl dříve, než ho brutálně popravili i s jeho snoubenkou Martinou Kušnírovou sledován, přinesla italská investigativní novinářka Maria Grazia Mazzola…

Vražda novináře Jana Kuciaka († 27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové († 27) již rok děsí nejen jejich příbuzných, ale i většinu veřejnosti. Ačkoli stále není vyřešena, stále více vycházejí na povrch špinavosti a propojení organizovaného zločinu na vrcholné patra politiky a policie. Nejprve se prokázalo napojení italské mafie N’drangheta na úřad vlády, později se zjistilo, že vrcholový člen vedení policie si lustry nebohého novináře před vraždou. A teď se potvrdilo, že Kuciak byl špehován a sledován. Italská televize Rai 1 v pátek v noci zveřejnila první záběry ze sledování novináře.

Tyto fotografie měl předat vyšetřovatelům během své výpovědi na policii bývalý šéf kontrarozvědky Peter Tóth, u kterého si měl sledování objednat v současnosti pro ekonomickou trestnou činnost stíhán podnikatel Marián Kočner. Prý kvůli tomu, aby hledal špínu na novináře, kteří o něm psali. Z fotek je však zjevné, že nevznikly za účelem kompromitace novináře. Fotky  dokumentují jeho každodenní činnost a dokazují, že monitorovaly jeho zvyk a místa, kde se pohybuje.

Pokračování na další straně …