Že cukr a kyselé potraviny škodí zubům, ví i malé dítě. Jsou však také jídla a nápoje, které na pohled vypadají nevinně a přitom pomalu, ale jistě zruinují váš chrup…

 

Kdo chce mít pěkné a zdravé zuby, měl by si je čistit 3krát denně, používat ústní vodu, zubní nit, pravidelně chodit k zubnímu lékaři a občas si dopřát i dentální hygienu. Stejně je však důležité vyhýbat se potravinám, které škodí zubům. Věřili byste, že jsou to právě tyto?

1. Bílé víno

Pijete raději bílé víno, protože červené barví zuby? Tato zpráva vás nepotěší – vědci zjistili, že bílé víno dokáže rozpouštět vápník v hlubších vrstvách zubu. Pokud si večer dopřejete skleničku, s čištěním zubů počkejte alespoň hodinku, abyste šetřili zubní sklovinu.

Tip: Před pitím vínka si dopřejte něco pod zub. Tak se kyseliny z vína zneutralizují a budou méně agresivní vůči zubní sklovině

2. Zavařované potraviny

Umíte si představit mámin granatiersky pochod bez kyselé okurky? Možná vám to ještě nenapadlo, ale vysoký podíl octa v nakládaných potravinách demineralizují chrup. Kromě toho jsou zavařené chuťovky často plné cukru, který také škodí zubům.

3. Čerstvé šťávy

Jsou sice zdravé, ale pozor! Obsahují množství ovocných kyselin a cukru, což pro zuby není žádná výhra.

Tip: Šťávy a smoothie pijte slamkou, chráníte si tak chrup. Tekutina se dostává přímo do úst a nepřichází k přímému kontaktu se zuby.

4. Sušené ovoce

Zubní sklovinu poškozuje zejména citrusové ovoce, ale i sušené jí dává řádně zabrat. Důvod? Sušené ovoce třeba pořádně poprežúvať a na zuby se lepí jako bonbóny. Po takovém mlsání si třeba bezpodmínečně umýt zuby!

5. Mandle

Jsou bohaté na vitamin E a nenasycené mastné kyseliny, proto skutečně prospívají našemu zdraví. Třeba je však pořádně rozkousat a protože jsou tvrdé, snadno se může stát, že si naděláme v zubech praskliny. Proto si pochutnejte raději na mandlových hoblinách.

6. Grilovací omáčky

Je tu grilovací sezóna a k ní neodmyslitelně patří i různé grilovací omáčky, které zjemňují chuť masíčka, sýrů a zeleniny. Ve skutečnosti se však jedná o opravdové cukerné bomby, které barví zuby a podporují vznik zubních kazů. Sklovinu nejvíce poškozují lahodné sladkokyselé omáčky. Po jídle si pořádně umyjte zuby a vyčistěte si i mezizubní prostory, kde se husté omáčky snadno usazují.

7. Káva

Káva zabarvuje zuby a podporuje vznik zubního plaku, který se nejlépe tvoří na znečištěných zubech. Zejména zuby s většími póry mají sklony k tomu, aby se na nich zachycovaly barevné částečky a následkem je jejich nepěkné žluté zbarvení. Pokud se nechcete zříct kávy, vždy si do ní nalijte trochu mléka, které zneutralizuje kyseliny. Ledovou kávu pijte brčkem a slaďte ji co nejméně, nejlépe vůbec.